תוכנות וקוד

פרויקטים במסגרת הקורס במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה

במסגרת לימודי הדוקטורט במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה הנחתי סטודנטים בקורס פרויקטים בשנה שלישית ללימודיהם. הפרויקטים שמוצעים לסטודנטים מונחים ע”י אנשי תעשיה וע”י חוקרים באקדמיה.

מטרת הקורס: להקנות לסטודנטים ידע אקדמי וניסיון מעשי הנדרש בתעשיה וכן קידום מחקרים בעזרת בתוכניות מחשב, כל פרויקט מבוצע ע”י זוג סטודנטים ומונחה ע”י מנחה חיצוני בנוסף להנחיה שלי. מטרת ההנחיה המשותפת היא להקנות ולשלב ידע תעשיתי מקצועי וכן אקדמי לסטודנטים.

הפרויקטים המוצעים הם מחוקרים מהאקדמיה ומהתעשייה כגון IBM Intel וכד’ חלק מהפרויקטים הם תוצאה של מחקר אקדמי בין תחומי שזקוק לתוכנות ניסויים וכלים מסוימות למחקר שלהם. ההנחיה שלי היא במתן עזרה לסטודנטים להבין את המטלה המבוקשת ולהעביר את הידע האקדמי שלהם לפתרונות מעשיות. ובמתן עזרה למנחים החיצונים בניסוח מטרות הפרויקט ומתן עזרה מקצועית לתכנון וביצוע המטלה המבוקשת.

התוכניות המוצגות פה הם ניתנות בחינם כולל קוד מקור ברשיון הקוד הפתוח LGPLv3:

פרויקטים מצטיינים בתשע”ב

  1. open source OCR for Hebrew אתר עברית– חייפיץ אלכסיי , מייזלין ודים
  2. Me Particle, We Matter – פרי גל , רולר יבגני
  3. Real Time Spectral Subtraction – For Android – אפל גדעון, דרמון גלעד
  4. Recording software for an (extreme) low cost finger-tracking device – זערור ג’סי, רוזן גיל
  5. Simulations for Triathlon Athletes to Learn About the Peloton Principle – אריאל אסף, ליטל זר

פרויקטים מצטיינים בתשע”א

  1. Notey is a real-time notes detector – הילה שמואל

פרויקטים מצטיינים בתש”ע

  1. Automatic Speech Segmentation – מיכאל קליינזיט ומריה אורצקי.
  2. open source OCR for Hebrew – קוד מקור, תוכנה – שי שופט, יבגני שטופלמן.

פרויקטים מצטיינים בתשס”ט

  1. תכנות גנטי בקודגורו – דין זיסמן ואמיר לייבו.
  2. חישוב אופטימלי של מרחק אדיט בין עצים – פיסמניי בוריס.
  3. תוכנה לבדיקת תפיסה שמעתית – לבובסקי מיכאל וגולדברג סטניסלב.

פרויקטים מצטיינים בתשס”ח

  1. מערכת מומחה לבניית פרופילים – אושרי אדיב וגנדי לוין.
  2. מיזוג ווידאו באמצעות מימד השקיפות – מיכה שליין וגלעד טרגנו.

פרויקטים מצטייני בתשס”ז

  1. מודל מרידות סימולציה שיתופית – ליאור זלוטניק, שלומי אלדר.
  2. זיהוי לוחיות רכבים – הדר בן-דוד ואפשטיין לב.
  3. מערכת הצבעה אינטראקטיבית ניידת – רון שחנובסקי וגל סטר.
  4. מערכת ביאורים והערות של JDT – אסעיד מוהנה